Multimode zaključni kabli

Najbolj uporabljan tip multimode zaključnih kablov je z:

- ST konektorji,
- SC konektorji,
- LC konektorji,
- MTRJ konektorji

Glede na povpraševanje lahko izdelamo zaključne kable tudi z drugim tipom konektorjev. Primarna izolacija, ki je za 50µm oranžne barve in za 62,5µm modre barve je 250µm debeline. Sekundarna izolacija pa je v kolikor ni drugačnih zahtev - 0,9mm. Zaključne kable izdelujemo tudi z 2.0mm in 2.7mm izolacijo glede na povpraševanje.

Primer naročanja zaključnih kablov:

??x ZK-50/ST/1,5m

??x = število priključnih kablov
ZK = priključni kabel
50 = 50/125 µm jedro (62= 62,5/125 µm jedro, 9 = 9/125 µm jedro)
ST = ST konektor
1,5m = dolžina priključnega kabla v metrih (možne so različne dolžine, zaokrožene na 0,5m)

Singlemode zaključni kabli

Pri singlemode zaključnih kablih se uporabljajo konektorji:

- SC PC in SC APC,
- LC PC in LC APC,
- FC PC in FC APC,
- LX.5 PC in LX.5 APC,
- E-2000 PC in E-2000 APC,

Glede na povpraševanje lahko izdelamo zaključne kable tudi z drugim tipom konektorjev, kot je na primer ST. Primarna izolacija, ki je za 9µm rumene barve je 250µm debeline. Sekundarna izolacija pa je v kolikor ni drugačnih zahtev - 0,9mm. Zaključne kable izdelujemo tudi z 2.0mm in 2.7mm izolacijo glede na povpraševanje.

Primer naročanja zaključnih kablov:

??x ZK-9/LC/1,5m

??x = število priključnih kablov
ZK = priključni kabel
9 = 9/125 µm jedro (62= 62,5/125 µm jedro, 50 = 50/125 µm jedro)
LC= LC konektor
1,5m = dolžina priključnega kabla v metrih (možne so različne dolžine, zaokrožene na 0,5m)

Primeri zaključnih kablov

ZK - 9 / FC / 1,5m

ZK - 62,5 / ST / 1,5m

ZK - 50 / LC / 4m

ZK - 9 / E-2000 / 1,5m

 

Podpora

T: +386 (1) 420-51-50
E: info (at) fibernet.si

Partnerji

Izpostavljamo

  • Za dodatne informacije nas pokličite 01 420 51 50 ali...

    Več
  • IT-varnost? Življenjsko zavarovanje za vaš IT in podatke!

    ...

    Več
  • Uredba omogoča gospodinjskim in malim poslovnim odjemalcem samooskrbo z električno energijo...

    Več

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Fibernet d.o.o.