• 220kW 880x250Wp modules Winaico Petrovia Croatia

  • 220kW 880x250Wp modules Winaico Petrovia Croatia

  • 2x270kW 2160x250Wp modules CSUN Buje Croatia

  • Hybrid Power Solution for Base Station

  • PV water heater

Samostojni sončni fotonapetostni sistemi

Samostojne sončne fotonapetostne sisteme uporabljamo tam, kjer ni možnosti priklopa na javno elektroenergetsko omrežje: v planinskih kočah, počitniških hišah, počitniških prikolicah, gliserjih, jadrnicah in drugih plovilih, telekomunikacijskih napravah (npr. repetitorjih), meteoroloških postajah, v cestni in železniški signalizaciji, svetilnikih ipd.
Zelo primerni so tudi za uporabo v izjemnih okoliščinah, na primer ob naravnih nesrečah (viharjih, poplavah, požarih, potresih), ko z električno energijo oskrbujejo začasne bolnišnice, šole, namestitvene objekte, komunikacijske in druge objekte. Njihova prednost je v tem, da jih lahko postavimo izredno hitro in z njimi nemoteno zagotavljamo električno energijo do popravila poškodovanega električnega omrežja, kar po naravnih nesrečah praviloma traja zelo dolgo.Samostojni sončni fotonapetostni sistemi so pomembno prispevali k informacijski revoluciji v zadnjih desetletjih, saj brez njih ne bi bilo množičnega razvoja komunikacijskih satelitov, ki so postavili temelje za razvoj komunikacij, interneta, informacijskih tehnologij in računalništva. Sončna celica je precej prispevala tudi k možnostim prenosa govora in podatkov, ki so dandanes samoumevne.

Z akumulatorjem in enosmernimi napajalniki

Merjenje hitrosti na sončno napajanje

Merjenje hitrosti na sončno napajanje

To so sistemi, pri katerih sončni modul prek regulatorja polnjenja polni baterijo. Na regulator neposredno priključimo 12-, 24- ali 48-voltne porabnike. Primeri take uporabe so počitniške hiše in planinske postojanke z enosmernimi porabniki, železniška in cestna signalizacija, črpališča za vodo, jadrnice, svetilniki ipd.

Z akumulatorjem in izmeničnimi napajalniki

To so sistemi, pri katerih sončni modul prek regulatorja polnjenja polni baterijo. Na baterijo pa priključimo razsmernik, ki pretvarja enosmerni tok v izmenični tok. V objektu imamo enako napeljavo, kot če bi bili priključeni na električno omrežje, le da vir elektrike prihaja iz baterije prek razmernika. Primeri take uporabe so počitniške hiše in planinske postojanke z izmeničnimi porabniki, infrastrukturni objekti na območjih brez priključkov na omrežje, gliserji in druga plovila.

Hibridni sončni fotonapetostni sistemi

Pri teh sistemih je vse enako kot pri sistemih z izmeničnimi porabniki, le da je dodaten vir napajanja še vetrni generator ali agregat. Take sisteme uporabljamo predvsem pri večjih objektih, kjer s soncem ne moremo zagotoviti dovolj električne energije. Primeri take uporabe so večje planinske koče, mobilni sistemi pri elementarnih nesrečah ipd.

Partnerji

Izpostavljamo

  • Več

  • IT-varnost? Življenjsko zavarovanje za vaš IT in podatke!

    ...

    Več
  • Uredba omogoča gospodinjskim in malim poslovnim odjemalcem samooskrbo z električno energijo...

    Več

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Fibernet d.o.o.