Obnovljivi viri
Zakaj sončna energija?
Danes je čedalje močnejša potreba po izrabi obnovljivih virov energije, saj ti v nasprotju s fosilnimi gorivi ne povzročajo izpustov toplogrednih plinov v ozračje in so ekološko sprejemljivejši, predvsem pa so zaloge fosilnih goriv omejene in bo treba energijo v prihodnosti iskati drugje. Sončna energija je neizmeren vir energije (teoretično bi lahko samo nekaj ur izkoriščanja sončne energijo zadovoljilo dnevne svetovne potrebe po energiji). Pridobivanje elektrike s sončno svetlobo postaja iz leta v leto cenejše in dostopnejše, saj se ta tehnologija čedalje bolj izpopolnjuje in postaja učinkovitejša ter s tem zanimiva za vlagatelje.
Živimo v času, ko cene fosilnih goriv strmo naraščajo in prekomerna (neracionalna) poraba energije terja svoj davek v hitrih podnebnih spremembah, ki se tičejo vseh nas. Velika želja EU in naših vladnih organov je zmanjšanje porabe energije in povečanje izrabo obnovljivi virov energije. Za to pa imamo na voljo kar nekaj možnosti. Med temi je najbolj privlačna SONČNA ENERGIJA, saj v manj kot devetih minutah zadene zemljo tolikšna količina sončne energije, kot je porabimo na zemlji v enem letu. In ta energija prihaja direktno pred naša vrata brezplačno ter brez škodljivih vplivov na okolje.
Štirje razlogi za solarno energijo
1. Elektroenergetski vplivi
Pri sončnem fotonapetostnem sistemu ni primarnih energijskih stroškov oziroma stroškov transporta energije, stroški vzdrževanja so neznatni, sončni moduli ne vsebujejo gibljivih delov, ki bi se lahko obrabili. Gorivo (sončno sevanje) je zastonj in razmeroma enakomerno razporejeno po vsem površju Zemlje. Čas, ko sončne fotonapetostne elektrarne proizvedejo največ električne energije (podnevi), se ujema s časom največje porabe elektrike.
2. Okoljevarstveni vplivi
Delovanje sončnih fotonapetostnih sistemov ne povzroča sproščanja škodljivih snovi v okolje ali hrupa, zaradi zmanjšanih potreb po proizvodnji elektrarn na fosilna goriva se zmanjšujejo emisije toplogrednih plinov, težkih kovin, manj je kislega dežja in smoga v urbanih okoljih.
3. Socialni vplivi
Proizvodnja sončnih fotonapetostnih sistemov se povečuje za približno 30 odstotkov na leto. To je danes ena najhitreje rastočih gospodarskih panog na svetu, kar zagotavlja nova delovna mesta, razvoj novih proizvodov in tehnologij ter odpira nova tržišča. V nerazvitem svetu odpira delovna mesta za krajevne montažerje in vzdrževalce sistemov, kar zagotavlja tudi ugoden socialni vpliv.
4. Arhitekturni vpliv
Sončni fotonapetostni sistemi se čedalje bolj vključujejo v sodobne arhitekturne rešitve in tako prispevajo k zanimivim rešitvam pridobivanja električne energije. »Solarna arhitektura ni vprašanje mode, je vprašanje preživetja.« (Sir Norman Foster)
Dovolite nam da vam svetujemo in priskrbimo najboljše ter uživajte v dejstvu, da boste neodvisni od tradicionalnih virov energije.