Napetostni stabilizatorji: elektrodinamični in statični stabilizatorji

Splošno
Elektrodinamični stabilizatorji so elektromehanski stroji namenjeni uravnavanju napetosti, v primerih ko se na mrežni strani pojavljajo upadi ali porasti napetosti, elektrodinamični stabilizator napetost stabilizira, v ozkem tolerančnem območju okoli nazivne napetosti.

So odlična rešitev težav tam, kjer je stabilnost mrežnega napajanja slaba ter negativno vpliva na porabnike. Elekrodinamični stabilizatorji aktivno stabilizirajo izhodno napetost s pomočjo hitrih DSP procesorjev ter servo motorjev. So izredno robustni, enostavni za priključitev ter imajo širok razpon moči kakor tudi območje delovanja.

Kje uporabljamo elektrodinamične stabilizatorje?
Tipična aplikacija elektrodinamičnega stabilizatorja je tam, kjer imamo težave z napetostnimi upadi (ang. sags) in/ali porasti (and. surge). Največkrat je vgrajen v transformatorski postaji, neposredno ob glavni razdelilni plošči.

Zgrajen je na osnovi avto transformatorja z variabilnim razmerjem sekundarnih odcepov, kjer se razmerje aktivno računalniško krmili glede na spremembe vhodne napetosti. Tipično območje delovanja je pri spremembi vhodne napetosti -45%/+15%, pri čemer je izhodna napetost stabilizirana na nazivno vrednost z natančnostjo +/-0.5%.

Elektrodinamični stabilizator ima na prednji plošči kontrolni panel, ki kaže meritve na vhodu in izhodu stabilizatorja, kakor tudi kontrolne LED diode, ki kažejo statuse delovanja. Vgrajen ima tudi spletni strežnik, ki skupaj s programsko opremo omogoča nadzor in spremljanje delovanja stabilizatorja, kjerkoli v TCP/IP omrežju, lokalno kakor tudi prek interneta, kjerkoli v svetu.

Ker se v praksi pojavlja dilema pri izbiri med elektrodinamičnim napetostnim stabilizatorjem ter UPS napravo, podajamo nekaj argumentov za stabilizator:
• nižji stroški, investicijski in obratovalni,
• veliko višja moč (stabilizator je lahko moči v eni napravi tudi do 5000kVA),
• sprejme širše območje vhodne napetosti,
• prenaša preoobremenitve do 2xIn ter udarni tok do 10xIn,
• višja zanesljivost ter robustnost delovanja,
• nima vgrajenih baterij – enostavnejša uporaba,
• ne povzroča harmonskih motenj,
• breme je stalno napajano – ni izpadov napajanja zaradi stabilizatorja.

Napetostni stabilizator izberemo na podlagi analize potreb, ki obsega v večini primerov:
1. število faz (eno ali trofazni sistem),
2. nazivna napetost,
3. toleranca vhodne napetosti (območje delovanja),
4. način regulacije (neodvisno po vseh fazah ali povprečje treh faz),
5. nazivna moč ter
6. vgradnja (IP zaščita, notranja/zunanja, temperatura).

Predstavitev naše ponudbe
Sodelujemo z vodilnim svetovnim proizvajalcem Ortea spa, ki proizvaja napetostne stabilizatorje, magnetne komponente ter pripadajočo električno opremo. Že od leta 1969, Ortea spa razvija, proizvaja in trži stabilizatorje širom sveta. Izdelke odlikuje vrhunska kakovost, tehnološka dovršenost ter izredna prilagodljivost uporabniškim zahtevam. Podjetje ima vpeljan nadzor nad kakovostjo ter izvaja poslovne procese v skladu z ISO9001:2000.

V ponudbi imamo sledeče napetostne stabilizatorje:
- enofazni elektrodinamični stabilizatorji 300VA-150kVA (VEGA, ANTARES, LYBRA),
- trofazni elektrodinamični stabilizatorji 2kVA-5000kVA (ORION, SIRIUS, TAURUS, ARIES in DISCOVERY),
- enofazni statični stabilizatorji 500VA-10kVA (GEMINI),
- trifazni elektrodinamični stabilizatorji 3kVA-1000kVA (AQUARIUS, ODYSSEY),

Na osnovi vaših potreb, bomo oblikovali pravilno rešitev. Naši strokovnjaki bodo opravili meritve na vaši instalaciji ter na osnovi tega dimenzironirali in izbrali pravilni napetostni stabilizator. Napravo vam bomo dobavili, vgradili, povezali na električno napajanje ter spustili v pogon. Servis in vzdrževanje izvaja naša servisna služba.



 

Podpora

T: 080 25 54
E: servis (at) fibernet.si

Partnerji

Izpostavljamo

  • Več

  • IT-varnost? Življenjsko zavarovanje za vaš IT in podatke!

    ...

    Več
  • Uredba omogoča gospodinjskim in malim poslovnim odjemalcem samooskrbo z električno energijo...

    Več

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Fibernet d.o.o.